• Fri. Jun 26th, 2026
📰 CancanDB.ro  — 

Cancandb.ro

Stiri pe Bune!

Cod Galben de caniculă în București și 16 județe, marți. Temperaturile maxime vor fi de până la 35 de grade. Miercuri, avertizarea se extinde în mai multe judeţe din Oltenia, Muntenia, sudul Moldovei şi Dobrogea.

Sep 3, 2025

Marți (02 septembrie) în Banat, în sudul Olteniei și al Moldovei, în sudul, centrul și estul Munteniei și în Dobrogea continentală vor fi temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic, iar indicele temperatură-umezeală (ITU) va atinge local pragul critic de 80 de unități. Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 33 și 35 de grade”, transmite ANM.

De asemenea,miercuri (03 septembrie) în Oltenia, în Muntenia, în sudul Moldovei și în Dobrogea continentală vor fi temperaturi deosebit de ridicate, local caniculă și disconfort termic, iar indicele temperatură-umezeală (ITU) va atinge local pragul critic de 80 de unități. Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 33 și 35 de grade, izolat mai ridicate în sudul Munteniei, spre 36-37 de grade.

Sursa: biziday

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *